Dolgotrajna terapija?
Dolgotrajna terapija je lahko veliko finančno (povezava – Denar ali zdravje?), psihično breme. In podaljševanje oz. neaktivnost in prenašanje ozdravitve v prihodnost nič ne reši, le še podaljšuje agonijo. Vztrajanje se izkaže kot
- še dražje
- psihično in fizični bolj naporno
- začasna pomoč
in ne prinaša rešitve. Aktivno sodelovanje bolnika je ključno za spremembo. (povezava – Bolezen svojcev. Kako pomagati, ko zboli tisti, ki ga imate najraje?). Redno izvajanje vaj, terapije lahko pripomore k hitrejšemu in učinkovitejšemu zdravljenju. Poleg tega je pomembno obravnavati tudi osnovne vzroke za težave, namesto da se osredotočimo le na lajšanje simptomov, saj lahko tako preprečimo ponovitev težav v prihodnosti. (Povezava – vzrok za bolezen.) Lajšanje simptomov lahko prinese samo začasno pomoč.
V knjigi Popolno zaupanje avtorica piše, kako so jo vrsto let zdravili z zdravili (simptomatsko), ob tem pa hudi stranski učinki. Bi se mogla sprijazniti ti da ni zdravila za mojo bolezen? Poizkusili so vse možne kombinacije zdravil za to bolezen. Ni bilo zdravila za mojo bolezen! In tudi v slabem je nekaj dobrega! Verjela sem, da obstaja pot…
Zato sem iskala naprej. Zdravljenja se je lotila celostno (povezava – Pot do zdravja).
Dolgotrajna terapija ni rešitev
In dolgoletna terapija bi torej pomenila dolgoletno zdravljenje. In s tem bi se podaljševalo tudi trpljenje. Ker sem se začela imeti rada, trpljenja nisem mogla več prenašati (Moram trpeti? Kako se izogniti trpljenju – povezava). Ali je bilo dolgoletno trpljenje res potrebno? Tega nisem sprejela in iskala in iskala. In na koncu našla rešitev. Obstajajo zdravniki, ki zdravijo vzroke, ne le simptome (Vzrok za bolezen – povezava). Tako je bilo zdravljenje zaključeno. Ozdravitev!
Dolgotrajna terapija ali zdravljenje vzrokov?
Vam je zanimivo? Se nadaljuje.
Več si lahko preberete v knjigi Popolno zaupanje… Povezava…
Stik z avtorico… Povezava…